🎡 Pünkösd Montenegróban 5 éjszaka🎡

☎️Elérhetőség:  info@kiruccanok.hu email-címen vagy +36 70 674 5159
Nyitvatartás: H-P 09.30-16.30
👉 Szabadon lehet utazni Montenegróba érvényes személyigazolvánnyal.
Minden időpontban azonosak a programok.
Program:

1. Nap Indulás Szeged rókusi krt-i Tesco parkolóból 19.30-kor. Folyamatos utazás lesz, többszöri mosdó szünettel.

2.nap Várhatóan a délelőtti  órákban fogunk megérkezni szállás helyünkre. Egész napos pihenés. Este vacsora.

3.Nap Reggeli utàn egész napos szabadprogram strandolásra. Vagy fakultatív program egy rövid hajókázási lehetőség fürdőzéssel egybekötve. Ára: 5 €/fő.
Este vacsora után fakultatív kirándulási lehetőség Budva városába az esti pezsgésbe. Program ára: 20 €/fő
Budva Montenegró legnépszerűbb tengerparti úticélja. Talán nem véletlenül, ugyanis Budva óvárosa ugyanolyan szép állapotban maradt meg, mint Dubrovniké.

4.Nap Reggeli után Fakultatív kirándulási lehetőség a meseszép Skadari-tóhoz, ahol részt veszünk egy hajókázáson és a kapitány bemutatja a vidéket. A faluban helyi ínyencségeket kóstolhatunk. Meglepetés program is lesz!
Program ára: 35 €/fő, mely a belépőket is tartalmazza! Valamint Petrovac hangulatos sétányát és tengeri erődjét is megtekintjük.
1983-óta Skadar tó Nemzeti Park néven védett terület.A Skadar tó a Balkán félsziget legnagyobb tava tele tavirózsával. Egy nedves, mocsaras mediterrán, mindig zöldellő területre érkeztünk. A Skadar tó nyári vízszintje 370, míg télen 540 km2. Átlagos mélysége 5 méter. 50-50 emlős és halfaj illetve 280 féle madárfaj él itt. Délután szabadprogram majd vacsora.

5. Nap Reggeli után
Egész napos kirándulási lehetőség a Kotori-öbölbe. Ára: 50 €/fő
Első állomásunk Kotor óvárosa lesz.
Talán a leghíresebb látnivaló maga Kotor vára és a Kotori öböl.  A kotori várat hatalmas, monumentális várfal veszi körbe. Összesen 4500 méter hosszú, magassága 20 méter.
Az óváros, vagyis a középkori vár legszebb részei a Főtér, az Arsenal, az Óratorony és a Szent Tripun katedrális, mely a város szimbóluma és az egyik legszebb román stílusú emlék a térségben. A városhoz a szebbnél szebb templomok ugyanúgy hozzátartoznak, mint a macskák. Ezért aztán nem csoda, hogy nyílt itt egy Macska Múzeum és egy boltocska is,( a múzeum 2022-ben nyit újra a kapott tájékoztató szerint), ahol helyi művészek macskás alkotásait lehet megvenni. A kotori vár belépő külön fizetendő: kb 8 euró/fő.
Még maradunk a Kotor öbölben, csak egy kicsit elhajózunk Kotor óvárosától. Itt a tó kellős közepén fekszik a Gospa od Škrpjela templom. Ez az egyik legmisztikusabb, legkülönlegesebb látnivaló Montenegróban. A templomhoz egy legenda is tartozik: Amikor a kotori hajósok kimentek a tengerre halászni, az öbölbe visszatérvén egy követ dobtak a tengerbe, hálát ad van ezzel istennek hogy épségben hazaértetek. Így alakult ki ez a kis sziget és a nevét is a sok sok kis sziklacskáról kapta vagyis a Sziklàk Asszonya.
Innen továbbutazunk a közeli  Perast városába.
A Kotori-öböl egyik legszebb települése 500 állandó lakossal.
Perast ma egy képeslapváros, mely a Kotori-öböl központjában fekszik és partjáról rálátni az öböl két sziget-templomára is
Ezt követően hazaindulás előtt Tivat, a ROLEX városában is teszünk egy sétát., ahol a fényűzés mindenhol megjelenik. Tengeralattjáró kiállítást is megnézzük. Este vacsora.

6. Nap Reggeli utàn Fakultatív kirándulási lehetőség Stari Barba. Ára 25 €/fő.
Bar egyik legérdekesebb látnivalója az innen 4 kilométerre található Stari Bar. Ez a világ egyik legnagyobb erődített régészeti lelőhelye. Stari Bar erőd jellegű felépítése a mai napig jól felismerhető. Három oldalról meredek sziklafalak, míg az egyetlen nyílt oldalról, erős várfalak és bástyák határolják. Jól felismerhetők az egykori épületek, szentélyek, török fürdők és a XVI. században épített vízvezetékrendszer is. Ez felelt egykoron a város édesvíz ellátásáért. 240 épület található az erődben. A XIV. századi Szent Katrine, a XV. századi Veneranda és a XII. századi Szent Miklós templomok jól felismerhetők a városban. Stari Bar a XIX. század folyamán lett lakatlan, a Piacon azonban még most is ott vannak a helyi árusok. Helyi készítésű, kézműves sajtokat, borokat, pálinkát és olíva készítményeket vehetünk tőlük. Különleges látnivaló a Mirovica olajfa. Bar híres olíva termelő település. Egykoron több mint napi 20 ezer tonna olívát sajtoltak ezen a területen. Amerikába, Németországba és Franciaországba importálták a bari olíva olajat. Számos olajfa található a könyéken melyek 1000 évnél is idősebbek. A helyi tudósok szerint a Mirovica olajfa egyidős a kereszténységgel, vagyis 2000 éves. Elviekben ez a legöregebb olajfa egész Európában.

7. Nap Reggeli Után haza indulás kb 10.00, érkezés másnap határtól függően.

Külön fizetendő az autóbusszal kapcsolatos útdíjak, matrica,parkolás, engedélyek 20 euró/fő

Online jelentkezés
Upload Image...