Utazás: Légkondicionált emelt szintű autóbusszal
Időpont: 2025.04.18-22. (3 éj)
Részvételi díj: 149.500 Ft/fő
Részletfizetés lehetséges
Belépők külön fizetendők
Ellátás: reggeli+vacsora
Szállás: 3*** hotel
Idegenforgalmi adó helyszínen fizetendő 3€fő/éj
Csoport indulása: min. 40 fő esetén
Felszállási lehetőségek:
Hódmezővásárhely
Szeged
Kiskunfélegyháza
Kecskemét
Szentes
Perugiát elhagyva már messziről látszik Spello hegyre épült misztikus kisvárosa. A Subasio – hegy lábához tapadó, erős fallal kerített középkori település Umbria gyöngyszeme. A római időkben Umbria egyik legfontosabb városa volt. Ahogy a legtöbb környékbeli város, ez is dombra épült, ezért kicsit mászni kell, hogy fentről megcsodáljuk a kilátást és a San Severino templomot.
3. nap 04.20. Reggeli után ellátogatunk Orvietoba. Orvieto, az Umbria régió gyönyörű olasz városa, különleges fekvésének köszönhetően egy vulkáni tufaszikla tetején épült, ami nagyon erős védelmet nyújtott az itt élő ókori népek számára. A város egyik legnagyobb nevezetessége a lenyűgöző Orvieto katedrális a gótikus építészet remekműve. Következő megálló legyen a Szent Patrik kút, vagy ahogy az olaszok hívják, a Pozzo di San Patrizio. Ez a 16. századi mérnöki csoda egy 62 méter mély kút, amelyet III. Pál pápa rendelt el, hogy biztosítsa a város vízellátását ostrom esetén. A kút különlegessége a dupla csigalépcső rendszere. Az egyik lépcső lefelé, a másik felfelé vezet, így a vízhordó szamarak anélkül közlekedhettek, hogy összeütköztek volna. A délután folyamán 2 programunk is lesz még.
A lenyűgöző természeti jelenség a Márvány vízesés valójában 2000 éves emberi mérnöki munka emléke. A rómaiak építették a világ legmagasabb mesterséges vízesését i.e. 271-ben. Három lépcsőben 165 m-t esik a víz.Mivel a Márvány vízesés emberkéz alkotta „természeti csoda” mesterséges csatornákkal, elvezetőkkel, egy zsiliprendszer segítségével szabályozni lehet a vízhozamát, sőt, akár teljes egészében el is lehet zárni. Belépő kb 12 euró.
Bomarzóban található Szörnyek Parkja – Parco dei Mostri avagy Sacro bosco, vagyis Szent Erdő nevű park építése az 1500-as évekre nyúlik vissza. A parkban elhelyezett szobrok részben mitológiai jeleneteket ábrázolnak groteszk formában, részben az itáliai irodalom egyes kiemelkedő alkotásait mutatják be, de találunk itt egészen különös építményeket is, mint például egy „ferde házat”.
A tudósok, kutatók, megkísérelték rekonstruálni a logikát, amely szerint a park létrejött, de mind a mai napig nem sikerült felfedni az egyes alkotások közötti összefüggést. A 16. századtól egészen mostanáig a szakértők úgy vélték, hogy a kertet Pirro Ligorio építész találta ki, aki Michelangelo halála után befejezte a Szent Péter Bazilikát. Belépő kb 12 euró.
4. nap 04.21. Reggeli után megkezdjük hazautunkat. Folyamatos utazás többszöri mosdószünettel. Érkezés 04.22 hajnali órákban.
Elérhetőség: info@kiruccanok.hu email-címen vagy a +36 70 674 5159 telefonszámon Molnár Katalinnál!